Menu

     Wybór języka
Wybierz język

English Polish Romani

     Moduły
· Strona główna
· Archiwum
· Drukuj newsy
· Formularz kontaktowy
· Forum
· Lista zarejstrowanych
· Prywatne wiadomosci
· Statystyki
· Szukaj
· Tematy
· Top 10
· Zarekomenduj Nas

     Styl strony
Tylko dla zarejstrowanych użytkowników

Wybierz styl

     Twoje IP
54.204.68.109

Związek Romów Polskich: News

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

 Romano Atmo 36

News
Ukazał się ostatni tegoroczny numer dwumiesięcznika Romano Atmo. Jest to już 36 numer naszej gazety, w którym jak zwykle przedstawiamy najnowsze wieści ze świata Romów, wiele ciekawych artykułów oraz atrakcyjnych zdjęć.

Tradycyjnie numer zaczynamy od Newsów, a w nich o gettach romskich w Rumunii, o zorganizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka seminarium o tematyce równościowej, czy o stypendiach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów romskich. Przedstawiamy również nowe ogłoszenie Instytutu Pamięci Narodowej o śledztwie w sprawie zabójstwa dziewięciu Romów.

Jednym z głównych tematów numeru jest historia Luizy Lutycz – Szubert, która w artykule „Kraina Radości” ukazuje długą drogę jaką przebyła dążąc do spełnienia swojego marzenia o tym by prowadzić swoje przedszkole. Polecamy również artykuł o programie przedstawiającym romskie wesela, który emituje jedna ze stacji telewizyjnych. Ponadto prezentujemy wywiad o tym jak Święta Bożego Narodzenia obchodzą Romowie. Publikujemy także artykuł o praojczyźnie Romów – Indiach. Oprócz tego, w artykule „Zaklinacz skrzypiec” przedstawiamy sylwetkę niezwykle utalentowanego romskiego skrzypka, Krzysztofa Puta, który w przyszłym roku będzie na łamach naszej gazety wprowadzał nas swoimi artykułami w arkana muzyki romskiej.

Kolejną atrakcją numeru jest artykuł „Polska Prezydencja a sprawy Romów” o V Europejskim Szczycie Równości i spotkaniu Europejskiej Platformy Romów w Brukseli. Zapraszamy również do artykułu o pięcioletniej działalności Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu. Piszemy także o trudach i sukcesach asystenta edukacji romskiej oraz o obowiązku szkolnym, który stanowi Konstytucja Rzeczypospolitej. Ponadto prezentujemy artykuł o światowym kryzysie gospodarczym oraz przedstawiamy nowy projekt Związku Romów Polskich – Rynek pracy otwarty dla Romów, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz tego wiele atrakcji w naszych stałych działach. W cyklu Romowie na świecie, tym razem przedstawiamy Romów na Litwie. Ponadto Nowości wydawnicze, Kuchnia i Horoskop.

Na koniec warto zaznaczyć, że numer zrealizowaliśmy dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypominamy również o prenumeracie, której szczegóły znajdą Państwo tutaj.


Wysłany przez admin_zrp dnia 19-12-2011 o godz. 08:59:53 (431 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 1)

 Publikacja e-podręcznika trenera

News
Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza do zapoznania się z nową publikacją. W ramach projektu „Weź kurs na wielokulturowość. Edukacja na temat praw człowieka i wielokulturowości kluczem do budowania otwartego społeczeństwa przyjmującego obywateli państw trzecich” przygotowany został e-podręcznik trenera – innowacyjną i interaktywną publikację dla trenerów i trenerek zajmujących się wielokulturowością, prawami człowieka, niedyskryminacją i pracą z cudzoziemcem/cudzoziemką.

Publikacja jest efektem prac doświadczonych edukatorów i edukatorek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zajmujących się prawami człowieka oraz współpracujących z HFPC ekspertów i ekspertek zajmujących się prowadzeniem szkoleń i warsztatów, tematyką wielokulturowości, przeciwdziałania dyskryminacji.

E-podręcznik jest skierowany przede wszystkim do grup docelowych projektu (pracowników i pracowniczek urzędów samorządowych, oświaty, służb mundurowych i służb medycznych), ale może być przydatny dla wszystkich, którzy realizują lub zamierzają realizować projekty edukacyjne dotyczące praw człowieka, wielokulturowości, niedyskryminacji, etc.

Podręcznik znajduje się na naszej stronie internetowej: www.hfhr.org.pl/wezkurs/e-podrecznik

Źródło: Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Wysłany przez admin_zrp dnia 16-12-2011 o godz. 13:31:14 (377 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Nabór podań na staże w Komisji Europejskiej

News
…dla młodych romskich absolwentów uczelni wyższych.

Instytut Społeczeństwa Otwartego Inicjatywy na rzecz Romów ogłosił nabór podań na staże w Komisji Europejskiej począwszy od 1 marca 2012 r. Do składania wniosków uprawnieni są młodzi romscy absolwenci uczelni wyższych z nowych krajów członkowskich UE, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii i Serbii.

Instytut Społeczeństwa Otwartego Inicjatywy na rzecz Romów wprowadził nowy element programu staży, który stawia na aktywne obywatelstwo młodych Romów w Europie Środkowej i Wschodniej poprzez otwarcie ich na działania obejmujące reprezentowanie spraw poszczególnych grup osób oraz pracę służb wspólnotowych.

Termin nadsyłania podań upływa 3 stycznia 2012 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć w ogłoszeniu o naborze oraz w formularzu wniosku na stronie internetowej www.romabuzzmonitor.net

Wysłany przez admin_zrp dnia 14-12-2011 o godz. 08:39:35 (362 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Konferencja Lingwistyki Romskiej

News
X Międzynarodowa Konferencja Lingwistyki Romskiej (10ICRL) odbędzie się w dniach od 5 do 7 września na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Barcelonie. Organizatorem konferencji jest Zakład Lingwistyki Indoeuropejskiej oraz Instytut Studiów Bliskowschodnich Uniwersytetu w Barcelonie we współpracy z Hiszpańskim Instytutem Kultury Romskiej. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia referatów z całego zakresu językoznawstwa romskiego. Termin nadsyłania abstraktów upływa dnia 15 kwietnia 2012 r.

Szczegóły na www.ub.edu

Wysłany przez admin_zrp dnia 12-12-2011 o godz. 14:18:02 (393 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Nowy album i baśń romska

News
MSWiA na swojej stronie w zakładce Romowie w Polsce – kalendarium wydarzeń informuje o albumie „Romowie wczoraj i dziś” oraz baśni romskiej „Ćoro i jego łaciata szkapa” zrealizowanej przez elbląskich Romów. Album to zbiór fotografii współczesnych Romów i Romów z dawnych taborowych lat ukazujących zmiany jakie zaszły na przestrzeni tego czasu.  Jego autorką jest Iza Stankiewicz, asystentka edukacji romskiej z Elbląga. Baśń to dzieło Stanisława Stankiewicza, w jej tworzeniu wzięły udział dzieci z elbląskich szkol, znaleźli się wśród nich najmłodsi Romowie. Dzięki temu miały okazje rozwoju swoich talentów i uzdolnień artystycznych oraz świadomego uczestnictwa w kulturze.

Wysłany przez admin_zrp dnia 09-12-2011 o godz. 12:11:24 (399 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Ponownie zbeszczeszczono romskie groby

News
Jak informują portale polskieradio.pl i naszamlawa.pl w Mławie doszło do skandalicznego wydarzenia, po raz drugi zbezczeszczono romskie groby na cmentarzu komunalnym. Do pierwszego incydentu miało dojść 1 listopada lecz nie znaleziono osób chętnych by to potwierdzić. Kiedy 14 listopada zdarzyło się to ponownie, pracownik firmy zarządzającą cmentarzem poinformował policję o kradzieży miedzianego pokrycia dachowego jednego z grobów. Jedna z Romni zamieszkujących od lat w Mławie twierdzi, że grób jej rodziny został zbezczeszczony i podejrzewa, że sprawcy myśleli, że w trumnach znajdują się kosztowności.

Wysłany przez admin_zrp dnia 07-12-2011 o godz. 09:57:11 (364 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Integracyjny pokaz kultury romskiej

News
Jak informuje Tygodnik Internetowy Nowego Miasta Lubawskiego 18 listopada 2011 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim miał miejsce pokaz kultury romskiej. Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu Bahtale Roma Nowego Miasta Lubawskiego. Zgromadzeni mieli okazję podziwiać twórczość następujących osób: Aranka Straus, Oktawia Straus, Roman Skonieczka, Adam Straus, Roman Straus Izajasz, Lorenco. Zaszczytnymi widzami pokazu byli uczniowie klasy II a  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczynią, mamami oraz panem Zbigniewem Domżalskim Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Dzieci ze spotkania wyszły z wieloma nowymi informacjami dotyczącymi mniejszości romskiej, poznały romskie potrawy, zwyczaje, zobaczyły jak wygląda taniec romski i poznały kilka romskich słów, a wróżka Esmeralda wróżyła wszystkim chętnym. Swoją obecnością na pokazie zaszczycił Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Projekt sfinansowany został przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wysłany przez admin_zrp dnia 05-12-2011 o godz. 12:19:08 (373 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Zasoby archiwum Instytutu

News
Od dnia dzisiejszego każda osoba zainteresowana skorzystaniem z zasobów archiwalnych działającego w ramach Związku Romów Polskich Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu może zapoznać się z ich zawartością korzystając ze strony internetowej naszego stowarzyszenia. W chwili obecnej dostępnych jest spis i zawartość 262 teczek kserokopii dokumentów archiwalnych, przy czym warto podkreślić, iż nie jest to ostateczna ilość zasobów związkowego archiwum, gdyż w miarę upływu czasu pozyskiwane są kolejne dokumenty. Stanowią one olbrzymi i wieloaspektowy, a jednocześnie unikatowy w skali całego kraju zasób materiałów dotyczących historii narodu romskiego na ziemiach polskich. Treść wyżej wymienionych dokumentów posiada olbrzymią wartość poznawczą i dokumentalną, która służyć ma badaniom w zakresie dziejów społeczności romskiej na terenie Polski, a tym samym podtrzymywaniu pamięci o ich losach zarówno w społeczeństwie polskim, jak i wśród samych Romów.


Wysłany przez admin_zrp dnia 02-12-2011 o godz. 15:14:28 (364 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Stypendia dla studentów romskich

News
W dniu 16 listopada 2011 r. w Departamencie Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych MSWiA odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej opiniującej zgłoszenia kandydatów do stypendiów w roku akademickim 2011/2012 dla studentów lub słuchaczy pochodzenia romskiego studiujących na uczelniach lub będących słuchaczami kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów językowych, kolegiów pracowników służb społecznych, zwanych dalej „kolegiami”, bądź są doktorantami lub uczestnikami studiów podyplomowych w Polsce.

Stypendia są przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) i zostały ufundowane w ramach rządowego Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce.

Komisja kwalifikacyjna obradowała w składzie:

1. Andrzej Marciniak, Zastępca Dyrektora Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych, przewodniczący Komisji,

2. Krzysztof Cwetsch, Naczelnik Wydziału Mniejszości Narodowych i Etnicznych MSWiA, członek Komisji,

3. Agnieszka Gajewska, Główny Specjalista w Wydziale Mniejszości  Narodowych i Etnicznych  MSWiA, członek Komisji,

4. Dorota Dobrzyńska, Specjalista Wydziale Mniejszości Narodowych i Etnicznych  MSWiA, sekretarz Komisji,

5. Roman Chojnacki, Prezes Związku Romów Polskich, członek Komisji,

6. Joanna Chojnacka, Sekretarz Związku Romów Polskich, członek Komisji.

Przedstawiciele Związku Romów Polskich, organizacji, której projekt otrzymał dofinansowanie na realizację systemu stypendialnego dla studentów romskich w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce, przedstawili 79 zgłoszeń nadesłanych przez osoby deklarujące pochodzenie romskie. Komisja przeanalizowała wszystkie wnioski i w wyniku przeprowadzonego głosowania

1) zaopiniowała pozytywnie:
- 40 wniosków spełniających wymagania formalne,
- 9 wniosków wymagających uzupełnień (w tych przypadkach podjęto decyzję o wystąpieniu do studentów w celu uzupełnienia braków),

2) zaopiniowała negatywnie:
- 3 wnioski, które nie spełniały wymogów formalnych (szkoły policealne),
- 5 wniosków, które nie spełniało wymogów formalnych (3 osoby powtarzają rok akademicki, natomiast 2 osoby nie wykazały dokumentów potwierdzających zaliczenie roku i kontynuację studiów),

3) zaopiniowała warunkowo pozytywnie:
- 18 wniosków, które złożyli studenci 1-ego roku studiów oraz 4 wnioski, które złożyli studenci studiów trzeciego stopnia i studiów podyplomowych (Komisja uznała, że wnioski te zostaną rozpatrzone w drugiej kolejności, w przypadku wolnych środków).

Komisja uznała, że 40 aplikacji spełniają kryteria formalne określone w regulaminie konkursu stypendialnego:

1. Borek Mateusz,
2. Delimata Patrycja,
3. Gil Ewa,
4. Gil Krzysztof,
5. Głowacki Józef Gracjan,
6. Gorgosz Beata,
7. Goździewska Elżbieta,
8. Górniak Fabian,
9. Górniak Fortunata,
10. Hau Raissa,
11. Huczko Agnieszka,
12. Irani Azim,
13. Jaskulska Agnieszka,
14. Kamińska Maria,
15. Kowalski Karol,
16. Krupa Katarzyna,
17. Krzyżanowska Sesil,
18. Kuligowska Małgorzata,
19. Łaski Maciej,
20. Matkowska Justyna,
21. Matkowska Magdalena,
22. Mirga Karolina,
23. Mugaj Katarzyna,
24. Ondycz Patrycja,
25. Ondycz Paulina,
26. Ondyczy-Kowalska Joanna,
27. Palka Weronika,
28. Pompa Anna,
29. Sadowska Ewelina,
30. Sarnowska Sandra,
31. Smolińska-Piontek Edyta,
32. Stempień Karolina,
33. Sywak Mariusz,
34. Szarek Dorota,
35. Szczepańska Dorota,
36. Szczerba Bogdan,
37. Szymańska Anna,
38. Wasung Klaudia,
39. Zielińska Kamila,
40. Włodarczyk Dorota.

Komisja postanowiła wystąpić do 9 osób z prośbą o uzupełnienie brakujących dokumentów:

1. Antkowiak Sabina,
2. Bielecki Adrian,
3. Bielecki Dorian,
4. Bielecki Konrad,
5. Buczek Magdalena,
6. Jaśkowiak Edyta,
7. Łuczak Filip,
8. Smolnicka Sandra,
9. Szewczyk Natalia.

Na wniosek Komisji przedstawiciele ZRP zwrócą do studentów, których wnioski wymagają uzupełnienia lub wyjaśnień. Aplikujący zostaną zobowiązani do uzupełnienia brakujących dokumentów w terminie do dnia 30 listopada 2011 r. Nieuzupełnienie wniosku we wskazanym terminie będzie skutkowało jego odrzuceniem.

Komisja postanowiła o nieprzyznaniu stypendiów – ze względów regulaminowych (nauka w szkołach policealnych) - następującym osobom:

1. Buszek Anna,
2. Rakoczy Monika,
3. Siwak Angelika.

Komisja postanowiła nie przyznać stypendiów – ze względów regulaminowych następującym osobom (brak postępów w nauce):

1. Łuczak Kamil,
2. Siwak Izaak,
3. Wildangier Rafał.

Ze względu na brak dokumentów potwierdzających zaliczenie roku i kontynuację studiów, a także brak możliwości skontaktowania się z aplikującymi, Komisja postanowiła nie przyznać stypendium następującym osobom:

1. Dymiter Magdalena,
2. Pałka Patrycja Sandra.

Wnioski osób studiujących na studiach trzeciego stopnia lub studiach podyplomowych zostały rozpatrzone w drugiej kolejności. Z uwagi na wyczerpanie środków przeznaczonych na stypendia w roku akademickim 2011/2012 Komisja postanowiła o odrzuceniu wniosków następujących osób:

1. Kwiatkowska Izabela,
2. Łuczak Andrzej,
3. Niedzielin Żaneta,
4. Put Krzysztof.

Komisja postanowiła odrzucić wnioski osób na pierwszym roku studiów ze względu na wyczerpanie środków:

1. Bielecki Damian,
2. Borek Radosław,
3. Brzezińska Karolina,
4. Chałoń Monika,
5. Goman David,
6. Jaworska Marzena,
7. Kacica Anita,
8. Kowalski Seweryn,
9. Kuligowski Patryk,
10. Łakatosz India,
11. Mastalerz Julia,
12. Ondycz Marta,
13. Satora Jurand,
14. Sendor Ewelina,
15. Surmaj Sara,
16. Tabaczyk Łukasz,
17. Wasung Justyna,
18. Wróblewska Milena.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu stypendialnego, Komisja, z uwagi na ograniczone środki, postanowiła przyznać za okres październik-grudzień stypendia niższe niż 500 zł miesięcznie. Dla 40 osób, których wnioski spełniały wszystkie wymogi stypendium wyniesie 450 zł / miesięcznie, dla 9 osób – po uzupełnieniu wymaganych dokumentów – 222 zł / miesięcznie. Za miesiące styczeń – czerwiec ww. studenci otrzymają pełne stypendium, w kwocie 500 zł.

Stypendia są finansowane dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce
Wysłany przez admin_zrp dnia 29-11-2011 o godz. 15:57:43 (662 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

 Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

News
Dnia 10 listopada 2011 r. w siedzibie Związku Romów Polskich w Szczecinku odbyło się posiedzenie komisji stypendialnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pochodzenia romskiego. Na posiedzeniu komisja wyłoniła laureatów stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  w ramach realizacji Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. W skład komisji weszli:

• Roman Chojnacki - Prezes Związku Romów Polskich (przewodniczący),
• Joanna Chojnacka - koordynator projektu (protokolantka),
• Dorota Dobrzyńska - przedstawiciel MSWiA,
• Barbara Filipowska - nauczyciel wspomagający edukację dzieci romskich,,
• Łucja Frontczak - nauczyciel prowadzący zajęcia wyrównawcze w świetlicy romskiej,
• Magdalena Puszczykowska - asystent edukacji romskiej,
• Anna Szymańska - asystent edukacji romskiej.

Dokumentację stypendialną złożyło 68 uczniów szkół ponadgimnazjalnych pochodzenia romskiego.

Komisja zdecydowała o odrzuceniu aplikacji osób, które:

- nie złożyły pełnej dokumentacji wykazanej w § 10 regulaminu przyznawania stypendiów motywacyjnych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla uczniów pochodzenia romskiego uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2010/2011. Należy zauważyć, że aplikujący mieli czas do uzupełnienia dokumentów do dnia 9 listopada 2011 r. Z osobami, które złożyły niekompletną dokumentację o udzielenie stypendium motywacyjnego, koordynator projektu kontaktował się telefoniczne lub mailowo oraz informował o konieczności uzupełnienia dokumentów.  

- nie spełniły warunku określonego w § 9 ust. 1 regulaminu przyznawania stypendiów motywacyjnych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla uczniów pochodzenia romskiego uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2010/2011 (ze względu na nieznajomość języka romskiego w stopniu podstawowym). Posługiwanie się językiem romskim było weryfikowane na podstawie przeprowadzonej rozmowy telefonicznej pomiędzy aplikującym i osobą wchodzącą w skład komisji stypendialnej, znającą język romski. Z częścią aplikujących Związek Romów Polskich, mimo wielokrotnych prób, nie mógł się skontaktować telefonicznie, a zatem nie było możliwości zweryfikowania znajomości języka romskiego.

Lista osób, którym nie przyznano stypendium ze względów formalnych:

1. Blezień Jagoda – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

2. Blezień Patrycja – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

3. Bołdyzer Gracjana – brak zaświadczenia z wyliczoną średnią frekwencją, brak aktualnej legitymacji szkolnej, brak możliwości weryfikacji znajomości języka romskiego.

4. Buczek Mateusz – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

5. Dambrowski Norbert – brak zaświadczenia z wyliczoną średnią i frekwencją, brak kopii świadectwa szkolnego, brak aktualnej legitymacji szkolnej, brak średniej ocen, brak możliwości weryfikacji znajomości języka romskiego.

6. Niewiadomski Karol – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

7. Olszówka Ernest – brak możliwości weryfikacji znajomości języka romskiego.

8. Szczerba Dominika – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

9. Wrona Rafał – brak zaświadczenia z wyliczoną średnią i frekwencją, brak kopii świadectwa szkolnego, brak aktualnej legitymacji szkolnej, brak średniej ocen.

10. Zacharek Piotr – brak możliwości weryfikacji znajomości języka romskiego.

11. Zarzycka Katarzyna – brak znajomości języka romskiego w stopniu co najmniej podstawowym.

12. Zawieracz Sara – brak świadectwa szkolnego z poprzedniego roku.

13. Zawieracz Klaudia – brak świadectwa szkolnego z poprzedniego roku.

Komisja uznała, że przy ocenie aplikacji, w pierwszej kolejności będzie brana pod uwagę średnia ocen w roku szkolnym poprzedzającym otrzymanie stypendium, a następnie frekwencja i inne dodatkowe osiągnięcia. W wyniku głosowania, przyjęto następujący podział stypendiów:

Średnia ocen od 5,0 – kwota stypendium 2.000,00 zł

1. Dytłow Jan – jedyny aplikant posiadający średnią ocen powyżej 5,0. Ponadto, uczeń posiada szereg innych osiągnięć, brał udział w olimpiadach szkolnych, posiada liczne dyplomy.

Średnia ocen od 4,0 do 4,9 – kwota stypendium 1.800,00 zł

1. Dębińska Karolina
2. Fraś Klaudia
3. Hajdacz Małgorzata
4. Jabłońska Marzena
5. Job Katarzyna
6. Mroczek Oskar
7. Nowicka Sandra
8. Siwak Angelika
9. Siwak Maciej

Średnia ocen od 3,5 do 3,9 – kwota stypendium 1.500,00 zł

1. Adamowski Maksymilian
2. Gil Magdalena
3. Goman Katarzyna
4. Huczko Sebastian
5. Kwiatkowska Samanta
6. Rutkowski Rafael
7. Siwak Dżordan
8. Winiarski Damian
9. Wróblewska Milena

Średnia ocen od 3,0 do 3,4 – kwota stypendium 1.200,00 zł

1. Badeńska Roksana
2. Głowacka Klaudia
3. Gołman Monika
4. Kwiek Michael
5. Mirga Dawid
6. Mirga Ewa

Średnia ocen od 2,8 do 2,9 – kwota stypendium 500,00 zł

1. Gołman Patrycja
2. Kowalski Emanuel
3. Mirga Czesław
4. Mirga Kamila
5. Mirga Magdalena
6. Mirga Michał
7. Pawłowski Damian
8. Telestak Angelika
9. Tomaszewicz Patryk
10. Winiarski Patryk

Średnia ocen od 2,0 do 2,7 – kwota stypendium 300,00 zł

1. Bil Miranda
2. Bil Sara
3. Chojnacka Afrodyta
4. Czarnecka Klaudia
5. Gil Jesika
6. Gil Paulina
7. Giza Emil
8. Górniak Paweł
9. Hajdacz Elwira
10. Kalinicz Karolina
11. Markowska Lawinia
12. Niedźwiedzka Dajana
13. Pawłowska Karolina
14. Pawłowska Michaela
15. Zieliński Adam

Ponadto, komisja stypendialna przyznała dla 5 uczniów stypendia specjalne:

1. Siwak Paweł – kwota stypendium w wysokości 2.000 zł – z uwagi na 100% frekwencję w szkole i wysoką średnią ocen (powyżej 4,0) zdecydowano o zwiększeniu stypendium o 200 zł do kwoty 2000 tys. zł.

2. Bielecka Maja – kwota stypendium w wysokości 2000 zł – z uwagi na wyjątkowy talent malarski, aktywność w życiu szkoły, udział w wielu konkursach, potwierdzonych dyplomami, zadecydowano o zwiększeniu stypendium o 500 zł (średnia ocen 3,57).

3. Łakatosz Delfin – kwota stypendium w wysokości 1.500 zł – z uwagi na wysoką frekwencję (99%) oraz wyjątkowy talent malarski, zdecydowano o zwiększeniu stypendium o 300 zł (średnia ocen 3,12).

Komisja stypendialna zadecydowała o obniżeniu o kwotę 300 zł stypendium 2 uczniom, z uwagi na ich niską frekwencję w zajęciach szkolnych:

1. Modzelewski Grzegorz – 1.200 zł
2. Sokołowski Artur – 900 zł  

Komisja zadecydowała, że dyplomy otrzymają uczniowie, którzy mają średnia ocen pow. 3,0, pozostali uczniowie otrzymają zaświadczenia o przyznaniu stypendium.

Stypendia są finansowane dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce
Wysłany przez admin_zrp dnia 28-11-2011 o godz. 13:02:42 (1195 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 5)

772 newsów (78 stron, 10 na stronie)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 ]

     Raport

     Stypendia

     Cooltura

     Ogłoszenie IPN

     Monitoring
Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji
w ramach realizacji Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce


Związek Romów Polskich
       www.romowie.com

Pierwszy romski portal w Polsce oparty o PHPNuke.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2006 by: Webmaster and Admin_ZRP.

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund